Лацио спечели Суперкупата на Италия след драматична победа с 3:2 срещу шампиона Ювентус. Финалът се игра на "Олимпико" в Рим, а успехът на "орлите" дойде след гол на Алесандро Мурджа в третата минута на добавеното време.

Преди това Лацио водеше с комфортното 2:0 след две попадения на Чиро Имобиле в 32-ата и 54-ата минути, но "бианконерите" се измъкнаха от трудната ситуация и стигнаха до 2:2 след голове на Пауло Дибала - в 85-ата и 90-ата. И тъкмо, когато очакваха да се стигне до продължения, играчите на Лацио нанесоха своя удар. Джордан Лукаку напредна отляво и върна топката около точката на дузпата, където Мурджа я право в целта - 2:3.

ЮВЕНТУС - ЛАЦИО 2:3
0:1 Чиро Имобиле (32), 0:2 Чиро Имобиле (54), 1:2 Пауло Дибала (85), 2:2 Пауло Дибала (90+1), 2:3 Алесандро Мурджа (90+3)