Лацио се издъни у дома и загуби от Торино с 1:3 в среща от 16-ия кръг на италианската Серия „А”.

Още в 4-ата минута Андреа Белоти от гостите нацели гредата. Така или иначе нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си през първата част, а в добавеното й време Чиро Имобиле си изкара директен червен картон за удар без топка срещу Николас Бурдисо и остави домакините с човек по-малко на терена.

„Биковете” се възползваха от числения превес и поведоха с гол на Алекс Беренгер (64), а след това и удвоиха аванса си чрез Томас Ринкон (64). Испанецът Луис Алберто (69) върна едно попадение за „орлите” с прехвърлящ удар, но влезлият като резерва Симоне Едера (73) сложи точка на спора с първия си гол в Серия „А” след пас на Басели.

Торино записа пета победа от началото на сезона и се изкачи на осмо място с 23 точки, а Лацио пропусна възможността да се изравни с градския съперник и след третата си загуба за тази кампания остава пети с 32 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"