Лацио срази гостуващия Верона с 2:0 в последния мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе на четвърта позиция, изпреварвайки Интер на нея. Освен това "орлите" сложиха край на серията си от три загуби във всички турнири.

През първата част нито един от двата тима не успя да превърне в гол някое от положенията си. „Орлите” от Рим бяха по-активни и след почивката, когато голмайсторът им Чиро Имобиле (55, 60) набързо реши нещата с две попадения, първото от които бе след подаване на Луис Алберто. Гостите от града на Ромео и Жулиета не намериха сили да върнат поне един гол и си тръгнаха без точки от Вечния град.

След 15-ия си успех за сезона Лацио излезе четвърти с 49 точки и една повече от Интер. „Орлите” имат една точка по-малко от градския съперник Рома, който е трети. Верона остава на предпоследното място с 16 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"