Аталанта разби гостуващия Кротоне с 5:1 в среща от междинния пети кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за гостите, но получи контузия и напусна принудително в 9-ата минута, а на негово място в игра до края на мача се появи румънецът Стоиан. Иначе Петаня (5), Калдара (25) и Йосип Иличич (38) решиха мача в полза на домакините още през първата част. След почивката на два път се разписа аржентинецът Алехандро Гомес (63, 74-дузпа), а между неговите попадения почетно за Кротоне реализира Туминело (70) след пас на Стоиан. Бергамаските записа втора победа за сезона и със 7 точки са девети в класирането. Кротоне пък е предпоследен само с 1 точка.

Друг български национал Андрей Гълъбинов пък изгледа от резервната скамейка домакинството равенство 1:1 на Дженоа срещу Кротоне. „Грифоните” поведоха с гол на Диего Лаксалт (62), но „летящите магаренца” от Верона стигнаха до точката с попадение на финландеца Перпарим Хетемай (73). След ремито Дженоа е на 17-о място с 2 точки, а Киево е 12-и с 5 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"