Лидерът в Серия „А” Интер се измъчи у дома срещу третодивизионния Порденоне и все пак го елиминира с 5:4 след изпълнение на дузпи на 1/8-финал в турнира за Купата на Италия. В редовното време и продълженията „нерадзурите” не успяха да вкарат гол на нискоразредния си съперник, който също не успя да се разпише.

В 31-ата минута Маняго от гостите нацели греда, а същото стори и Мауро Икарди в 119-ата минута.

При изпълнението на дузпите Мисурака, Лули и Пароди от гостите пропуснаха (Бурай, Маняги, Стефани и Чуриа реализираха). Шкриниар и Галиардини пък сбъркаха от бялата точка за домакините (Брозович, Перишич, Икарди и Весино се разписаха).

В крайна сметка Юто Нагамото реализира решителната дузпа и класира Интер за 1/4-финалите. Там „нерадзурите” очакват победителя от сблъсъка между Милан и Верона.