Интер победи като домакин Аталанта с 2:0 в среща от 13-ия кръг на италианската Серия „А” и се възползва максимално от загубата на шампиона Ювентус в Генуа от Сампдория (2:3), измествайки го от втората позиция.

„Нерадзурите” доминираха на „Джузепе Меаца” в Милано, но не успяха да материализират превъзходството си с гол през първата част.

След почивката аржентинецът Мауро Икарди (51, 60) се развихри с две попадения, възползвайки се от асистенции на Антонио Кандрева и Д’Амброзио, за да донесе трите точки за гранда от Милано.

С този успех Интер събра 33 точки и излезе на второ място, изоставайки на 2 от лидера Наполи. „Нерадзурите” са вече на 2 точки пред шампиона Ювентус и на 3 пред Рома. Аталанта е на 11-а позиция с 16 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"