Торино победи носителя на Купата на Италия Лацио с 3:1 в мач от последния 38-и кръг на Серия „А“ и приключи сезона с победа. Успехът остави „биковете“ на седмото място в класирането с 63 точки, а осми с 59 е Лацио, който ще играе в Лига Европа след спечелването на купата на страната. Мачът бе последен за дългогодишния футболист на домакините Емилиано Морети.

През първата част най-чистото положение пропиля Саша Лукич от домакините, след като шутира в аут.

Всичко по-интересно се случи през второто полувреме, в което Торино шокира „орлите“ само за две минути с голове на Яго Фалке (51) след удар от воле ри центриране на Ола Аина и Саша Лукич (53) след асистенция на Суалихо Меите.

Гостите от Рим намалиха изоставането си с гол на Чиро Имобиле (66) след подаване на Марко Пароло, а след това Лоренцо Де Силвестри (80) оформи крайния резултат след добавка.