Каляри допусна трета поредна загуба в Серия "А" - 1:2 у дома от Лацио в мач от 36-ия кръг. Българският национал Кирил Десподов не получи шанс за изява и изгледа срещата от резервната скамейка.

"Орлите" от Рим продължиха лудата надпревара за разпределението на европейските квоти в Калчото. Те вкараха по едно попадение преди и след почивката, за да изместят временно Торино от седмата позиция.

Точни бяха Луис Алберто в 31-ата минута и Хоакин Кореа в 53-ата, а Леонардо Паволети вкара почетния гол за домакините в последната минута на редовното време.

След успеха Лацио събра 58 точки, с една по-малко от шестия Рома и с точно толкова повече от вече осмия Торино, но и с мач повече от двата тима. Каляри e на 13-ото място с 40 точки.