Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов остана на резервната скамейка и изгледа категоричната загуба на Каляри при визитата на Рома с 0:3 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия „А“.

„Вълците“ решиха нещата в своята полза още в самото начало с два гола за три минути. Техни автори станаха Федерико Фацио (5) и аржентинецът Хавиер Пасторе (8) след асистенция на Джъстин Клуйверт. Футболистите на Клаудио Раниери продължиха да доминират, но едва в края сърбинът Александър Коларов (86) оформи крайния резултат на „Олимпико“.

След успеха си Рома събра 58 точки и се изкачи на четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. „Вълците“ обаче са с мач повече от Милан и Аталанта, които имат по 56 точки. Каляри е десети с 40 точки и сигурен за оставането си в елита.