Барселона разби Наполи с 4:0 във втората контрола между двата тима в САЩ. Всички попадения в срещата паднаха в първите 18 минути на второто полувреме, но трябва да се отбележи, че при първото от тях имаше засада. Новото попълнение Антоан Гризман се разписа за първи път с екипа на каталунците.

Мачът още не беше започнал, а Наполи вече имаше проблем. Аркадиуш Милик получи контузия на загрявката и така титуляр на мястото му излезе Хосе Кайехон.

Резултатът беше открит в 48-ата минута. Луис Суарес изведе Гризман срещу Алекс Мерет и вратарят спаси удара на французина, който беше в засада. Суарес пък беше точен при добавката.

В 56-ата минута Жорди Алба се озова зад защитата и подаде на Гризман, който централно срещу вратата не пропусна да се разпише. Две минути по-късно Луис Суарес отново вкара. Усман Дембеле оформи крайния резултат в 63-ата минута с прецизен диагонален удар.

НАПОЛИ – БАРСЕЛОНА 0:4
0:1 Луис Суарес (48), 0:2 Антоан Гризман (56), 0:3 Луис Суарес (58), 0:4 Усман Дембеле (63)

Наполи: Мерет, Хюсай (62-Ди Лоренцо), Манолас, Кирикеш (46-Лупето), Гулам (62-Марио Руи), Кайехон, Алан (46-Алан), Фабиан Руис, Елмас (46-Зелински), Верди (67-Верди), Мертенс

Барселона: Тер Стеген, Нелсон Семедо (67-Юмтити), Пике (67-Видал), Ленгле, Жорди Алба, Сержи Роберто, Де Йонг, Аленя (67-Артур), Дембеле (75-Абел Руис, Гризман (67-Коутиньо), Суарес (67-Рафиня)