Наполи допусна обрат у дома и загуби от Аталанта с 1;2 в последния мач от 33-ия кръг на италианската Серия „А“. Само преди дни футболистите на Карло Анчелоти отпаднаха от Лига Европа след поражение от Арсенал с 0:1 на свой терен и общ резултат 0:3, а сега отново паднаха, въпреки че поведоха в резултата.

Дрийс Мертенс (28) даде аванс на домакините след центриране по земя на Кевин Малкюит, но след това гостите заиграха по-активно.

След почивката бергамаските изравниха чрез бившия футболист на Наполи Дуван Сапата (69) след пас на Хатебур, а Марио Пашалич (80) се разписа на празна врата и оформи крайния резултат.

С успеха си Аталанта събра 56 точки и все още е пети, но има еднакъв актив с четвъртия Милан, който е на позицията, даваща право на участие в Шампионската лига. Наполи е втори с 67 точки.