След четири мача без успех Жирона се върна на пътя на успеха и спечели с 2:1 при визитата си на Алавес в мач от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така каталунците запазиха надеждите си за местата, даващи право на участие в Лига Европа.

През първата част нямаше голове, а след почивката Алейкс Гарсия (59) даде аванс на гостите след центриране от фаул, при което никой не успя да играе с топката. В 86-ата Жирона получи 11-метров наказателен удар за удар с лакът на Родриго Ели срещу съперник, а Кристиан Стуани (86-дузпа) удвои преднината на гостите. Алавес все пак върна едно попадение чрез Томас Пина (90), който оформи крайния резултат.

С този успех Жирона събра 47 точки на осмо място и остава в битката за участие в Лига Европа, като се намира на 4 точки от шестия Виляреал. Алавес е на 15-о място с 38 точки.