Барселона приема третодивизионния Мурсия в първи 1/16-финал на Кралската купа на Испания с изключително позитивен баланс в мачовете между двата отбора. Каталунците имат 30 победи в 42 мача, но настоящият треньор на „блаугранас“ Ернесто Валверде беше замесен при последната победа на Мурсия в тази сблъсъци.

Изненадващата загуба на Барса е през сезон 1988/89. Срещата е част от 31 кръг на Примера дивисион, а Валверде е титуляр за каталунците при загубата с 0:2 от Мурсия. По това време треньор на „блаугранас“ е Йохан Кройф, а тимът на легендарния холандец получава гол от Мигел Санчес в 51-ата минута. Ибеас удвоява 12 минути по-късно.

Този мач от месец май 1989 година е малка пробойна във впечатляващия баланс на Барселона срещу Мурсия, но Валверде знае, че днешният мач срещу тима от югоизточна Испания не бива да бъде подценяван. В полза на каталунците говори фактът, че общо шест пъти са играли срещу Мурсия в турнири на елиминация и винаги са продължавали напред.