Валенсия завърши 1:1 при гостуването си на Селта (Виго) в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Така "прилепите" продължават свободното падане в първенството, като са три кръга без победа и сякаш започват да губят битката с Реал (Мадрид) за третото място.

Първото полувреме премина равностойно, но след половин час игра гостите имаха няколко шанса да открият резултата, като удари на Перейра, Морено и Гуедеш пропуснаха целта.

След почивката Валенсия отново имаше преимущество, като първо Солер беше спрян от стража на домакините Серхио Алварес, а малко по-късно халфът на гостите не успя да намери очертанията на вратата.

В 59-ата минута обаче Санти Мина успя да преодолее защитата на Селта, след като беше изведен в наказателното поле и с удар от воле заби топката в мрежата - 0:1.

Само четири минути по-късно Макси Гомес изравни резултата. Три минути преди края Хосабед имаше отличен шанс да направи пълен обрат за домакините, но Нето успя да спаси удара, за да запази точката за своя тим.

Така Валенсия събира 66 точки на четвъртото място, докато Селта е десети с 45 пункта.