Шампионът Реал (Мадрид) стартира новия сезон в Примера дивисион с класическа победа 3:0 при визитата си на Депортиво (Ла Коруня) и поведе във временното класиране още след първия кръг. Гарет Бейл (20), Каземиро (27) и Тони Кроос (62) се разписаха, а капитанът на гостите Серхио Рамос бе изгонен с втори жълт картон в добавеното време.

Домакините започнаха по-активно и последователно пропуски направиха Андоне и Гилерме. „Кралският” клуб пък поведе с първата си по-сериозна атака в мача. В 20-ата минута Казермиро подаде към непокрития на дъгата Лука Модрич, чийто удар затрудни вратаря Рубен, а след това Бензема асистира на Гарет Бейл, който се разписа на празна врата. Попадението успокои гостите, които не допускаха съперника близо до вратата си. Седем минути по-късно Каземиро удвои аванса на „белия балет” след асистенция на Марсело.

След почивката в 52-ата минута капитанът на шампионите Серхио Рамос получи само жълт картон след удар без топка срещу Шер, а седем минути по-късно изчисти от голлинията след удар с глава на Андоне. В 62-ата играчите на Зинедин Зидан стигнаха и до трети гол чрез Тони Кроос, който получи подаване от Гарет Бейл и вкара с помощта на рикошет. Две минути по-късно Гилерме от домакините прати топката в гредата след силен шут.

В 87-ата минута Марко Асенсио шутира опасно от фаул, но Рубен Андраде спаси. Минута по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Даниел Карвахал връхлетя в краката на Бруно Гама. Андоне обаче пропусна от бялата точка, след като Кейлор Навас спаси и изби топката в корнер.

В добавеното време Серхио Рамос получи втори жълт картон за игра с лакът и Реал завърши мача в намален състав.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!