Реал (Мадрид) шокира милионите си фенове по света с неочаквана загуба с 1:2 у дома срещу средняка Жирона в двубой от 24-ия кръг на Примера дивисон. "Белите" нямаха поражение у дома от началото на януари, а в последните си два мача записаха победи като гост над Атлетико (3:1) и Аякс (2:1).

Каземиро изведе Реал напред в 25-ата минута след центриране на Кроос и удар с глава. В края на полувремето пък ВАР лиши "белите" от още еди гол, като попадението беше отменено.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Само за 10 минути обаче Стуани (65') от дузпа за игра с ръка на Рамос и Порту (75'), който малко преди това удари греда, с удар отблизо постигнаха обрат. Бейл и Мариано се появиха в игра след първия гол на Жирона, но и те не помогнаха за нещо повече в срещата. Серхио Рамос съвсем обърка нещата с втори жълт картон в последната минута и остави тима си с човек по-малко.

Загубата свали Реал на трето място в класирането на 9 точки зад лидера Барселона, като двата тима играят на "Бернабеу" след две седмици.