На днешния 23 март през 2014 година Барселона победи Реал Мадрид с 4:3 като гост на „Сантяго Бернабеу“. Двубоят ще се запомни с хеттрика на Меси, но и със скандалните отсъждания на съдията Ундиано Майенко.

На полувремето резултатът е 2:2. В края на първата част напрежението ескалира и играчите спретват меле. Най-дейни са Пепе, който хваща за гушата Сеск Фабрегас. Всичко обаче се разминава с по един жълт картон.

Четирите гола и мелето обаче не приключват ситуацията. Напротив, през второто полувреме идва часът на рефера Майенко. В 55-ата минута съдията дава дузпа за спъване на Дани Алвес срещу Роналдо, което обаче е извън наказателното поле. Самият Роналдо прави резултата 3:2. Няколко минути по-късно Неймар падна в наказателното поле. Съдията показа червен картон на Серхио Рамос и даде дузпа за Барселона, въпреки че повторенията показват, че по-скоро бразилецът симулира. Меси изравнява за 3:3 от дузпа, а в 84-ата минута реферът дава втора дузпа за каталунците. И този път аржентинецът е точен за крайното 4:3.

РЕАЛ (МАДРИД) - БАРСЕЛОНА 3:4
0:1 Андрес Иниеста (7), 1:1 Карим Бензема (20), 2:1 Карим Бензема (24), 2:2 Лео Меси (42), 3:2 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 3:3 Лео Меси (65-дузпа), 3:4 Лео Меси (84-дузпа)

РЕАЛ (МАДРИД): Лопес, Карвахал, Пепе, Рамос, Марсело, Модрич (90 - Мората), Шаби Алонсо, Ди Мария (85 - Иско),Бейл, Бензема (66-Рафаел Варан), Роналдо
Резерви: Касияс, Коентрао, Варан, Каземиро, Начо, Ияраменди

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алба, Масчерано, Пике, Дани Алвес, Иниеста, Бускетс, Шави, Неймар (69 - Педро), Фабрегас (78 - Алексис Санчес), Меси
Резерви: Пинто, Бартра, Адриано, Сонг, Алексис, Серхи Роберто, Педро

Стадион: "Сантяго Бернабеу" (Мадрид)
Съдия: Алберто Ундиано Майенко
Жълти картони: Пепе, Ди Мария, Роналдо, Шаби Алонсо (Реал); Фабрегас, Бускетс (Барселона)
Червен картон: Серхио Рамос (Реал, 63)