Леванте спечели с 3:1 при визитата си на Атлетик (Билбао) в последния мач от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион и се отдалечи на 9 точки от зоната на изпадащите.

Раул Гарсия (8) изведе „лъвовете” напред в резултата в самото начало, но малко преди почивката гостите от Валенсия стигнаха до пълен обрат с две попадения от пряк свободен удар на македонския халф Енис Барди (42, 44).

През втората част баските се опитаха да стигнат до изравняване, но не успяха да реализират нито едно от положенията си. В самия край пък Хосе Луис Моралес (90) оформи крайния резултат след пас на Чема и самостоятелен пробив.

Така Леванте събра 37 точки и остава на спасителната 17-а позиция с аванс от 9 точки пред 18-ия Депортиво (Ла Коруня). Атлетик (Билбао) е 14-и с 40 точки.