Жирона победи гостуващия тим на Селта с 3:2 в среща от четвъртия кръг на испанската Примера дивисион и му нанесе първа загуба за сезона.

Уругвайският нападател Кристиан Стуани (22) даде начало на головата фиеста след асистенция на Адай, но галисийците сравнително бързо изравниха чрез Яго Аспас (34). Още по-бързо обаче каталунският тим си върна аванса с попадение на Алкала (37) след пас на Алекс Гранел.

След почивката Кристиан Стуани (56) направи резултата 3:1 след подаване на Педро Поро и на практика предреши изхода от двубоя. В края мароканският халф Софиан Буфал (87) се разписа след асистенция на Лоботка и оформи крайния резултат. В последните секунди аржентинецът Густаво Кабрал бе изгонен с втори жълт и червен картон, за да завършат гостите от Виго мача в намален състав.

С втория си успех за сезона Жирона събра 7 точки на петата позиция, колкото има и Селта на третото място след първото си поражение.