Тимът от Канарските острови Лас Палмас победи гостуващия Атлетик (Билбао) с минималното 1:0 в среща от четвъртия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част „лъвовете” от Билбао бяха по-активни, но не успяха да поведат в резултата. Пропуски направиха Ален Халилович от домакините и Иняки Уилямс от гостите.

След почивката в 50-ата минута Мерино от гостите излезе сам срещу вратаря, но не беше достатъчно бърз. В 83-ата Усама Танане от домакините нацели дясната греда след топовен удар. Четири минути след това резервата Лоик Реми (87) донесе победата за „канарчетата” след асистенция на Дани Кастелано. Това бе първи гол във вратата на баските от началото на сезона.

С успеха си Лас Палмас събра 6 точки и се изкачи на десета позиция. Атлетик (Билбао) е пети със 7 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!