Изненадата от началото на сезона Алавес победи драматично у дома Виляреал с 2:1 в среща от десетия кръг на испанската Примера дивисион и остава на второ място, изоставайки само на точка от лидера Барселона.

В началото Херард Морено (10) даде аванс на „жълтата подводница“ след пас на Санти Касорла. До края на първата част нямаше други любопитни положение пред двете врати, а пропуски от гостите направиха голмайсторът Морено и Санти Касорла.

Малко след почивката Джонатан Кайери (51) изравни с глава след центриране на Джони. Баските натиснаха в края и с гол в последните секунди на Борха Бастон (90+4) ликуваха с победата. Преди това изгодни положения за гол имаха Рубен Собрино, Гомес Перес Ибаи и Джони.

След успеха си Алавес събра 20 точки и е на една зад лидера Барселона. Виляреал е 17-и с 9 точки.