Реал (Мадрид) постигна успех с 2:0 срещу Селта (Виго) в среща от 28-ия кръг на Примера. Двубоят бе повторен дебют за новия наставник Зинедин Зидан.

Освен двете попадения, които "кралете" отбелязаха, те го направиха още веднъж, но голът бе отменен поради засада.

С победата "белия балет" събра 54 точки съкрати аванса на лидера Барселона на 9, като се доближи и до втория Атлетико (Мадрид) на 2 пункта. И двата тима обаче са със среща по-малко от този на Зизу.

В днешната среща новият наставник на мадридския гранд върна в стартовите единадесет Иско, Марко Асенсио, Марсело и Кейлор Навас.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Двубоят започна доста равностойно, като чак в края на първата част имаше положения пред двете врати. Първо Гарет Бейл нацели напречната греда в 31-ата минута, а 3 по-късно удар на Буфал бе избит от голлинията на Кейлор Навас.

В 42-ата минута Асенсио поиска дузпа, но съдията не посочи бялата точка.

Второто полувреме започна прекрасно за домакините, които вкараха красив гол чрез Модрич в 56-ата минута. Той обаче бе отменен с ВАР заради засада на Варан, който пречеше на вратаря на Виго.

В 62-ата минута "белите" все пак откриха резултата. Бензема намери изпадналия в немилост при Сантиаго Солари - Иско, който отбеляза отблизо, правейки 1:0.

Момчетата на Зидан продължиха да играят по-добре и в 77-ата минута решиха всичко в двубоя. Гарет Бейл получи хубав пас в наказателното поле на Селта, след което стреля неспасяемо, оформяйки крайното 2:0.

До края текущият шампион на Европа не бе затруднен и успя да задържи преднината си, взимайки трите точки.