Атлетико (Мадрид) записа победа в историческия си първи мач на своя нов стадион „Уанда Метрополитано“. „Дюшекчиите“ записаха успех с 1:0 над Малага пред близо 70 000 души на моредното съоръжение, сред които редица видни гости. На трибуните бе и кралят на Испания Фелипе VI.

Френската звезда на Атлетико – Антоан Гризман, пък влезе в историята като първия голмайстор на току що открития стадион.

Тимът на Диего Симеоне имаше преимущество през първата част, но не успя да стигне до гол. В играчите се усещаше и напрежение от първата среща на „Уанда Метрополитано“.

Все пак с направените корекции от треньора на почивката, Атлетико успя да стигне до успеха.

В 61-ата минута Анхел Корея отне топката на противников защитник близо до аутлинията и центрира ниско към Гризман, а той с плътен удар вкара историческото попадение.

Малага бе напът да отнеме радостта на „дюшекчиите“ в заключителните минути, но Ян Облак успя да спраси мощният и точен изстрел на Диего Ролан.

Атлетико (Мадрид) събра 8 точки и заема третото място в класирането. Малага пък е на дъното без спечелена точка.