Валядолид загуби у дома от Алавес с 0:1 в мач от четвъртия кръг на испанската Примера дивисион. Ибай Гомес отбеляза единствения гол в 93-ата минута на срещата, която ще се запомни с това, че бе дебютно присъствие на стадиона на новия главен акционер на домакините и бразилска легенда Роналдо. Феномена изглежда скучен двубой, спечеленот гостите  с гол в добавеното време. С успеха си Алавессе изкачи на шесто място със 7 точки. Валядолид е предпоследен с 2 точки.

По-рано пък Еспаньол спечели с 1:0 срещу гостуващия Леванте в друга среща от кръга. Серхио Гарсия (52) реализира победния гол за „папагалчетата“ след асистенция на Борха Иглесиас. Така те събраха 7 точки и излязоха на четвърта позиция във временното класиране. Леванте е десети с 4 точки.