Ейбар разби гостуващия Бетис с 5:0 в последен мач от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините поведоха още в 6-ата минута благодарение на автогол на Жорди Амат, а след половин час игра аржентинецът Гонсало Ескаланте удвои аванса им.

След почивката бразилецът Чарлс (56-дузпа, 71) се разписа на два пъти, като за нарушението за дузпата Манди от гостите получи директен червен картон. След това Серхи Енрич (80) оформи крайния резултат, възползвайки се от асистенция на Андер Капа.

Така Ейбар спря серия от 8 мача без успех във всички турнири (2 равенства и 6 загуби) и с 11 точки изплува над опасната зона, заемайки 17-а позиция. Бетис остава без успех в трети пореден кръг (1 реми и 2 загуби) и е на девето място със 17 точки.