Испания спечели европейското първенство за младежи до 21 години. На финала в Удине (Италия) талантите на "Ла Фурия" победиха с 2:1 Германия и завоюваха трофея.

Предишната европейска титла на младежите на Испания датираше от 2013 г., а преди две години Бундестима спечели ценното отличие след 1:0 на финала над испанците. Тази вечер момчетата на селекционера Хосе Луис де ла Фуенте взеха реванш от немците, побеждавайки ги в оспорван мач.

Фабиан Руис (Наполи) даде преднина на Испания с гол в седмата минута. В 69-ата Дани Олмо (Динамо Загреб) затвърди успеха на иберийците. До края талантите на Германия имаха сили само за почетно попадение. Отбеляза го Надим Амири в 88-ата минута.

Титлата е пета за Испания от европейски първенства за младежи до 21 г. Германия остава с две на сметката си.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)