Червеният картон на Кристиано Роналдо, кой бе наказан за пет мача след бутането и на съдията в знак на недоволство, е четвърти за футболист на Реал (Мадрид) в последните пет дербита срещу Барселона – по 2 победи и едно равенство„Кралският” клуб срази каталунците с 3:1 на техния „Камп Ноу” в първи мач за Суперкупата на Испания, а реваншът е в сряда срещу четвъртък от 00:00 часа българско време.

Поредицата от изгонвания за играчи на „кралския” клуб започна през ноември 2015 година, когато Иско пое рано към съблекалните. Още в следващия сблъсък бе изгонен и капитанът Серхио Рамос. През миналия сезон 2016/17 един от мачовете между двата тима приключи без червени картони, а след това отново Рамос бе изгонен.

От есента на 2010 година в дербитата между Реал и Барса е имало 14 червени картона, като 11 от тях са за футболисти на „белия балет”.