Байерн победи с 3:1 Реал (Мадрид) в сблъсъка между двата тима от приятелския турнир Интернешънъл чемпиънс къп. Срещата се игра на “NRG Stadium ” в Хюстън, Тексас и бе неофициален дебют за новите попълнение на кралския клуб Еден Азар и Лука Йович. Освен тях първи мач с белия екип изиграха и Ферлан Менди, Родриго и Такефуса Кубо. Германският шампион спечели срещата с попадения на Корентен Толисо в 15-ата, Роберт Левандовскив 67-ата и Серж Гнабри в 70-ата минута. За мадридчани пък се разписа Родриго в 84-ата минута.

Срещата започна с натиск на Реал и Карим Бензема направи два сериозни пропуска пред вратата на Мануел Нойер. Вместо да се стигне до гол във вратата на мюнхенци, се случи точно обратното.  В 15-ата минута при първата си добра атака Байерн поведе. Толисо получи пас в наказателното поле, първият му удар бе блокиран от Марсело на голлинията, но при втория опит французнът не сгреши.

До края на полувремето Бензема можеше на два пъти да възстанови равенството, но при първия му опит Нойер спаси, а в 43-ата минута той по чудо не успя да засече едно чудесно центриране на метри от вратата. Байерн също имаше една добра възможност, като в 30-ата минута бомбен шут на Тиаго Алкантара бе спасен от Тибо Куртоа.

През втората част Байерн стоеше далеч по-добре. В 57-ата минута при едно остро центриране Тиаго успя да играе с топката, но не и да я насочи във вратата. Три минути по-късно Толисо бе изведен очи в очи с Кейлор Навас, но стражът отрази удара му.

След това обаче баварците материализираха натиска си с два бързи гола. В 67-ата минута Левандовски получи дълъг пас, финтира защитник и прати топката в мрежата. Три минути по-късно Леон Горецка се възползва от грешка в защитата на Реал, отне топката и подаде за Серж Гнабри, за когоно остана да отбележи за 3:0.

Байерн можеше да вкара и трети гол, но в 75-ата минута изстрел на Синг отблизо мина на сантиметри от вратата.

В 81-ата минута обаче Йошуа Кимих сбърка, връщайки с пета топката назад, Родриго отне и бе спънат от вратаря Свен Улрайх, който получи и червен картон. Потърпевшият Родриго изпълни по прекрасен начин прекият-сволбоден удар и отбеляза за 3:1.

Така Байерн взе първата си победа в турнира, след поражението от Арсенал преди дни. Следващият мач за мюнхенци е с Милан на 24 юли. Реал пък допусна първа загуба в първата си среща, а също на 24 юли ще играе срещу Арсенал.

БАЙЕРН – РЕАЛ (МАДРИД) 3:1
1:0 Корентен Толисо (15), 2:0 Роберт Левандовски (67), 3:0 Серж Гнабри (70), 3:1 Родриго (84)

Байерн: Нойер (46-Улрайх), Боатенг, Алаба (73-Цайсер, 83-Хофман), Кимих, Мартинес (46-Зюле), Тиаго (59-Горецка), Толисо (72-Сингх), Санчес (46-Павар), Мюлер (46-Левандовски), Коман (59-Дейвис), Арп (46-Гнабри)

Реал (Мадрид): Куртоа (46-Навас), Рамос (46-Начо), Марсело (46-Менди), Карвахал (46-Ернандес), Варан (46-Де ле Фуенте), Модрич (46-Сеоане), Кроос (46-Кубо), Иско (46-Родриго), Асенсио (46-Васкес), Бензема (46-Йович), Азар (46-Винисиус)