Атлетик (Билбао) направи равенство 1:1 с гостуващия Виляреал в среща от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион.

В 20-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, но Тригерос пропусна от бялата точка. Осем минути по-късно същият този Тригерос успя да се разпише след асистенция на Марио Гаспар и да даде преднина на „жълтата подводница”.

През втората част „лъвовете от Билбао” натиснаха и в 77-ата минута голмайсторът им Ариц Адурис успя да изравни за 1:1. До края на мача баските търсеха и пълния обрат, но в добавеното време можеха да загубят. Резервата Черишев обаче пропусна да се разпише от изгодна позиция. В ответната атака и Акеч от домакините бе близо до попадения, но и той не успя да намери очертанията на вратата.

След равенството баските са на 15-а позиция с 12 точки, а Виляреал е шести с 21 точки.