Борусия (Мьонхенгладбах) се препъна у дома по пътя йъм топ 4 и завърши 1:1 със силно представящия се напоследък Вердер в последния мач от 28-ия кръг на германската Бундеслига.

Флориан Нойхаус (49) се разписа малко след почивката, възползвайки се от пас на Елведи, а Дейви Клаасен (79) донесе точката за тима от Бремен след пас на Юя Осако.

След равенството „жребчетата“ остават пети с 48 точки и на четири зад четвъртия Айнтрахт (Франкфур), а Вердер е осми с 43 точки.

По-рано през деня Хофенхайм разнищи като гост Аугсбург с 4:0 и се изкачи до седма позиция с 44 точки. Аугсбург е 15-и с 25 точки и на 4 пред 16-ия Щутгарт, който е на позиция за допълнителен бараж за оцеляване в елита срещу третия от Втора Бундеслига.