Записалият три поредни победи във всички турнири преди паузата за националните отбори Шалке 04 се сгромоляса у дома и загуби от Вердер с 0:2 в късната съботна среща от осмия кръг на германската Бундеслига.

Първата част на „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен бе равностойна, но в самия ѝ край Максимилиан Егещайн (43) смълча трибуните, разписвайки се след асистенция на Макс Крузе.

След почивката „миньорите“ се опитаха да изравнят, но отново Макс Егещайн (66) ги наказа с втория си гол в мача, този път след подаване на Теодор Гебре Селасие. До края на мача гостите от Бремен се бранеха много добре и не дадоха много шансове на „кралсосините“.

След петата си победа за сезона Вердер излезе втори със 17 точки, задминавайки с една Байерн. Шалке 04 се свлече до 16-а позиция със своите 6 точки.