Следващият съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Хофенхайм продължава с отличното си представяне в Бундеслигата от началото на сезона. Тимът на Юлиан Нагелсман спечели с 2:0 домакинството си на Шалке 04 и след изиграването на 6 кръга от шампионата остава без загуба (4 победи и 2 равенства).

"Хофе" излезе напред в резултата още в 13-ата минута. Цубер пусна към Гайгер, който с премерен шут от границата на наказателното поле прати топката във вратата на гостите.

В самия край на мача Хофенхмайм стигна до втори гол чрез Марк Ут. Попадението му обаче не беше зачетено заради засада. Така се стигна до 94-ата минута, когато Руп оформи крайния резултат.

След този успех Хофенхайн събра актив от 14 точки и до изиграването на останалите мачовете от кръга ще е лидер във временното класиране. Шалке пък е на 7-а позиция с 9 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!