Следващият съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Хофенхайм спечели с 3:2 при гостуването си на Майнц 05 в среща от петия кръг на германската Бундеслига. „Червените” поведоха комфортно с голове на Лаца (6) и Муто (16) след пас на Йозтунали, помисляйки си, че са си свършили работата. Амири (23) намали след подаване на Полански, а в добавеното време на първата част Сандро Вагнер (45+1) изравни, възползвайки се от подаване на Руп. След почивката голмайсторът Марк Ут (90+2) донесе драматичната победа за гостите, които събраха 11 точки и излязоха на трета позиция след Дортмунд и Байерн. Майнц 05 е 15-и с 3 точки.

В същото време Херта надви Байер (Леверкузен) с 2:1 в Берлин. Матю Леки (16) и Саломон Калу (24) реализираха за домакините след асистенции на Ведад Ибишевич, а в края на мача Юлиан Брандт (84) върна един гол за „аспирините”, които се смъкнаха на 14-а позиция с 4 точки. „Старата дама” е на осмо място с 8 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!