Шампионът Байерн спечели убедително с 5:1 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 24-ия кръг на германската Бундеслига и се изравни по точки с лидера Борусия (Дортмунд), който остава на върха само заради по-добрите си показатели.

Хави Мартинес (2) даде начало на головата фиеста на „Борусия Парк“ след пас на Хамес Родригес, а Томас Мюлер (11) удвои аванса на баварците. Ларс Щиндъл (37) намали след пас на Торган Азар и това бе последен гол за първата част.

След почивката голмайсторът на гостите Роберт Левандовски (47, 90+1) се отчете с две попадения, а едно между тях добави Серж Гнабри (75) за категоричния успех.

С победата си Байерн събра 54 точки, колкото има и Борусия (Дортмунд) на върха, но с по-добра голова разлика. „Жребчетата“ отстъпиха на четвърта позиция с 43 точки и са на 2 от третия РБ Лайпциг.