Шалке 04 срази у дома Майнц 05 с 2:0 в първа среща от деветия кръг в германската Бундеслига и излезе на четвърта позиция във временното класиране.

„Миньорите“ от Гелзенкирхен бяха по-активни и поведоха с гол на Леон Горецка (13), който си взаимодейства перфектно с Гуидо Бургщалер и прехвърли вратаря Рене Адлер за 1:0.

В 44-ата минута Майнц 05 отправи първия си точен удар чрез Дани Лаца, който обаче въобще не затрудни вратаря Ралф Феерман.

След почивката домакините стигнаха до втори гол чрез Гуидо Бургщалер (74) и си подпечатаха победата. При центриране от корнер Налдо отправи удар с глава, вратарят Рене Адлер спаси, но Бургщалер направи добавка и оформи крайния резултат.

В 81-ата минута Майнц 05 пропусна изгодно положение, след като Йошинори Муто центрира, а Кенан Кодро плонжира и отправи удар с глава покрай вратата.

След успеха си Шалке 04 събра 16 точки и излезе на четвърта позиция преди останалите срещи от кръга. Майнц 05 е на 11-о място в класирането с 10 точки.