Байер (Леверкузен) обърна и разби като гост Борусия (Мьонхенгладбах) с 5:1 в среща от деветия кръг на германската Бундеслига. Фабиан Джонсън (7) изведе домакините напред в резултата след пас на Торган Азар. „Жребчетата“ запазиха аванса си до края на първата част, а малко след почивката Свен Бендер (48) изравни, а Леон Бейли (59) и Юлиан Брандт (61) доведоха нещата до 1:3, като и трите асистенции бяха дело на Хаверц. Кевин Фоланд (69) и Йоан Поянпало (81) оформиха крайния резултат след подавания на Вендел и Брандт. След успеха си „аспирините“ са девети с 12 точки, а Мьонхенгладбах е осми с 14 точки.

Вицешампионът РазенБалшпорт Лайпциг надви у дома Щутгарт с 1:0. Победният гол за „червените бикове“ реализира Марсел Забицер (23) след пас на Вернер. След успеха си РБ Лайпциг е втори с 19 точки. Швабите пък заемат 12-а позиция с 10 точки.

Хановер 96 спечели с 2:1 при визитата си на Аугсбург. Грегорич (33) даде преднина на домакините, но след почивката Фюлкруг (76, 89) донесе трите точки за гостите след асистенции на Жонатас. Така Хановер 96 събра 15 точки и е на шесто място. Аугсбург е десети с 12 точки.