Един от съперниците на Лудогорец в Лига Европа - Хофенхайм, записа втора поредна издънка в Бундеслигата. След като допусна поражение с 2:3 от Фрайбург преди паузата за националните отбори, днес Хофе направи 2:2 като домакин на Аугсбург в мач от 8-ия кръг на шампионата.

И четирите попадения паднаха през втората част. Хофенхайм излезе напред в резултата в 52-ата минута, когато точен бе Хубнер. В 75-ата обаче гостите изравниха чрез Грегориш. Само десет минути по-късно Хофе отново поведе. Точен този път беше Ют. Радостта на домакините не трая дълго, тъй като в 90-ата минута Вогт си отбеляза автогол, с който беше оформен крайният резултат.

Във временното класиране Хофенхайм заема 3-о място с актив от 15 точки. Аугсбург пък е 7-и с 12.