Хановер 96 победи у дома Майнц 05 с 3:2 в най-резултатната среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига до момента. Гостите поведоха с два гола на Йошинори Муто (26) и Александер Хак (31) след пас на Александру Максим. Домакините обаче направиха пълен обрат с хеттрик на Никлас Фюлкруг (33, 38, 75). Така Хановер 96 събра 26 точки и заема десета позиция, а „червените” са 15-и със 17 точки.

Аугсбург излъга на свой терен Хамбургер с 1:0. Единственият и победен гол за домакините реализира кореецът Коо Джа-Чеол (45) след асистенция на Каюби. Така Аугсбург се изкачи на седма позиция с 27 точки, а „червените шорти” останаха предпоследни с 15 точки.

Щутгарт спря серията си от четири загуби и надви Херта с 1:0 на своя „Мерцедес Бенц Арена”. Швабите стигнаха до трите точки след автогол на Никлас Щарк в 78-ата минута и са на 12-а позиция с 20 пункта. „Старата дама” от Берлин е на 11-о място с 24 точки.

Аутсайдерът Вердер препъна у дома Хфенхайм и завърши 1:1 с него. Гостите поведоха през първата част след гол на Бенямин Хюбнер (39), възползвал се от асистенция на Серж Гнабри, а след почивката Теодор Гебре Селасие (63) изравни, след като засече топката при центриране от корнер на Максимилиан Егещайн. Така „бременските музиканти” събраха 16 точки, но остават на 16-а позиция, а Хофенхайм дели седмата позиция с Аугсбург, като и двата тима са с по 27 точки и еднакви показатели.

Айнтрахт (Франкфурт) направи пък 1:1 с гостуващия Фрайбург. Себастиен Халер (28) изведе „орлите” напред в резултата след асистенция на Тимъти Чандлър, а след почивката Робин Кох (51) изравни след пас на Кристиан Гюнтер и донесе точката за брайзгауци. След равенството Айнтрахт е девети с 27 точки, а Фрайбург заема 13-а позиция с 20 точки.