Борусия (Мьонхенгладбах) загуби у дома от Борусия (Дортмунд) с 0:1 в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига и записа четвърта поредна загуба в шампионата.

На тежкия терен на „Борусия Парк” гостите имаха по-голям късмет през първата част и поведоха с гол на Марко Ройс (32) след прехвърлящ удар. Малко преди почивката Торган Азар пропусна чудесен шанс за изравняване.

През втората част в 55-ата минута Сократис изчисти малко пред голлинията след удар на Раул Бобадия и предотврати изравнителен гол. Шест минути по-късно Ян Зомер спаси удар на Марко Ройс и не допусна второ попадение във вратата си. В 70-ата минута Елведи отправи удар с глава след центриране на Азар от фаул, а Бюрки спаси с блестящ рефлекс. До края на срещата пропуски от страна на „жребчетата” направиха още Бобадия и Азар.

След загубата си Мьонхенгладбах остава на десета позиция с 31 точки. Дортмунд е втори с 40 точки и на 19 зад лидера Байерн.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!