Борусия (Мьонхенгладбах) се залепи за лидера в Бундеслигата и съименник от Дортмунд, след като днес победи като гост с 3:1 Вердер Бремен. По този начин "жребчетата" събраха 23 точки в актива си, като са с 1 по-малко от "жълто-черните", които обаче имат мач по-малко.

За успеха на Мьонхенгладбах и трите гола вкара доскорошният футболист на Ница Аласан Плеа (39, 48, 52), а за Вердер почетен гол вкара Нури Сахин в 59-ата минута.

Участникът в Шампионската лига Хофенхайм постигна домакински успех над Аугсбург с 2:1 в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. За домакините голове вкараха Андрей Крамарич (65) и Рийс Нелсън (83), а за гостите бе изравнил Алфред Финбогасон в 69-ата минута.

След тази победа Хофе се намира на 5-ото място с 19 точки, като е на 5 от лидера Борусия, който обаче е с мач по-малко. Аугсбург пък е 10-и с 13 пункта.

Дербито на средняците между Фрайбург и Майнц 05 пък бе взето от гостите с 3:1. За 05 аванс даде Жан-Филип Гбамен в 6-ата минута, в 18-ата Жан-Филип Матета удвои. В 72-ата минута Роланд Салай даде надежди на Фрайбург, че може да спечели поне точка, но само 3 по-късно Карим Онисиво оформи крайното 1:3.

След този успех Майнц е девети с 15 точки, а Фрайбург се намира на 11-ото място с 13 пункта.