Борусия (Мьонхенгладбах) дръпна с три точки пред третия Байерн (Мюнхен), след като надигра с 2:0 отбора на Нюрнберг в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата. Футболистите на Дитер Хекинг, които имаха 8-9 контузени титуляри, поведоха в началото на второто полувреме (47), когато Торган Азар изведе тима си напред в резултата. Второто попадение падна в 86-ата минута, а негов автор бе Аласан Плеа, който се възползва от добро извеждащо подаване на Азар. При резултат 0:0 Торган Азар пропиля дузпа, стреляйки високо над вратата. След днешния успех Борусия (Мьонхенгладбах) изостава на три точки от първия Борусия (Дормунд), който е и с мач по-малко.

В 86-ата минута Борусия (Мьонхенгладбах) вкара втори гол на Нюрнберг, с което си подпечата успеха в днешния мач. Голмайсторът Торган Азар пусна добро извеждащо подаване към Аласан Плеа, който с удар в обратния ъгъл удвои за крайното 2:0.