Бившият тим на Красимир Балъков от състезателната му кариера Щутгарт продължава да затъва, след като загуби с 1:3 у дома от РазенБалшпорт Лайпциг в среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига и вече седми пореден шампионатен мач е без успех – 1 реми и 6 поражения.

Юсуф Поулсен (6) откри резултата за гостите, а Стивън Цубер (16-дузпа) изравни. След почивката Марсел Забитцер (68) и отново Юсуф Поулсен (74) бяха точни за „червените бикове“, които след успеха си се утвърдиха на четвърта позиция с 41 точки. Щутгарт остава на незавидната 16-а позиция с 15 точки.

В същото време Шалке 04 завърши 0:0 у дома с Фрайбург в мач с по един червен картон и за двата тима, Хофенхайм разби гостуващия Хановер 96 с класиката 3;0, а Волфсбург стори същото, сразявайки с 3:0 на свой терен Майнц 05. По-късно днес Херта приема Вердер в последната съботна среща.