Байерн срази у дома Вердер с 4:2 в среща от 19-ия кръг на германската Бундеслига и има аванс от 16 точки на върха преди мача на Шалке 04 срещу Хановер 96. Това бе 17-а поредна победа на баварците срещу този тим във всички турнири и 15-а рекордна само в елита. Няма по-дълга победна серия в Бундеслигата.

Гостите от Бремен изненадващо поведоха с гол на Жером Гондорф (25) след пас на Макс Крузе, а малко преди почивката Томас Мюлер (41) изравни след подаване на Жером Боатенг.

През втората част Роберт Левандовски (63, 76) се разписа на два пъти за баварците след асистенции на Хамес Родригес и Томас Мюлер, а между тях в 74-ата минута Никлас Зюле си бе вкарал автогол за 2:2. Мюлер (84) също вкара втори гол след нова асистенция на Хамес Родригес и оформи крайния резултат.

След 17-ата си рекордна поредна победа над съперника във всички турнири Байерн е лидер с 47 точки, а Вердер е 16-и с 16 точки.