Шампионът Байерн спечели с 1:0 при визитата си на Хамбургер в среща от деветия кръг на германската Бундеслига. Домакините играха в намален състав от 39-ата минута, когато Гидеон Юнг получи директен червен картон.

Гостите от Мюнхен бяха по-активни през целия мач, но стигнаха само до едно попадение. Голът вкара Корентен Толисо (52) след асистенция на Томас Мюлер.

До края на мача „червените шорти” така и не съумяха да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на Свен Улрайх, а баварците удариха и гредата в 83-ата минута чрез Мюлер.

След успеха си футболистите на Юп Хайнкес събраха 20 точки, колкото има и лидерът Борусия (Дортмунд), който е с по-добра голова разлика. Хамбургер е на 15-а позиция със 7 точки.