Байерн се измъчи у дома срещу последния Кьолн, но все пак го надви с 1:0 в среща от междинния 16-и кръг в германската Бундеслига. Баварците имаха инициативата през целия мач, но стигнаха до гол едва в 60-ата минута, когато Роберт Левандовски се разписа след пас на Томас Мюлер. Това се оказа и единственото им попадение в срещата. Така Байерн събра 38 точки и остава убедителен лидер с 9 аванс пред излезлия на втора позиция Шалке 04. Кьолн остана без победа и след този кръг, като със своите 3 точки е твърдо на дъното във временното класиране.

Шалке 04 успя да измести РБ Лайпциг от второто място, след като надви трудно у дома Аугсбург с 3:2. „Миньорите” поведоха с 2:0 след голове на Франко Ди Санто (44) в края на първата част и Гуидо Бургщалер (47) след подаване на Налдо малко след почивката. Каюби (64) след пас на Макс и Михаел Грегорич (79) обаче изравниха. Все пак и „кралскосините” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, а Даниел Калиджури (83-дузпа) бе хладнокръвен от бялата точка за крайното 3:2. С успеха си Шалке 04 събра 29 точки и зае втората позиция. Аугсбург е девети с 23 точки.

Херта пък срази Хановер 96 с 3:1 в Берлин. Саломон Калу (18, 45) вкара два гола за „старата дама” през първата част след асистенции на Пекарик и Рекик, а след почивката тогоанецът Ихлас Бебу (65) намали и даде надежди на гостите. Джордан Торунарига (83) обаче фиксира крайния резултат. Така Херта се изкачи на 11-а позиция с 21 точки. Хановер 96 е десети с 22 точки.

Байер (Леверкузен) излъга Вердер с минималното 1:0 на „Бай Арена”. Победният гол за „аспирините” реализира Лукас Аларио (11) още в самото начало. С успеха си те събраха 27 точки и излязоха на четвърта позиция. „Бременските музиканти” са предпоследни с 14 точки.