Байерн разби у дома замесения за поредна година в битката за спасение Хамбургер с 6:0 в среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига. Германският шампион бе побеждавал този съперник на два пъти с 8:0 и веднъж с 5:0 в предните си три шампионатни домакинства.

Баварците се забавляваха през целия мач и не оставиха никакви шансове на „червените шорти”. Още в началото Франк Рибери (8) вкара за 1:0, а след това голмайсторът Роберт Левандовски (12, 19) добави две попадения. Полският нападател се разписа след асистенции на Йошуа Кимих и Давид Алаба.

След почивката Ариен Робен (55) реализира много красиво попадение, а в края Франк Рибери (81) направи резултата 5:0 с втория си гол в мача. Гостите от Хамбург рядко организираха атаки, а в самия край домакините получиха право на два пъти да изпълнят дузпа. Роберт Левандовски (90-дузпа) реализира втората и отбеляза своя гол №100 с екипа на баварците в Бундеслигата. Две минути преди това полякът пропусна от бялата точка, пращайки топката над вратата.

С успеха си Байерн събра 66 точки и отново е на 20 пред втория Шалке 04. Хамбургер остава предпоследен с 18 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!