Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) направи поредната си издънка този сезон, след като не успя да спечели домакинството си на Фрайбург, завършвайки 1:1 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Серж Гнабри откри за "баварците" в 80-ата минута след красив индивидуален рейд, а в 90-ата минута Хьолер порази немския колос, оформяйки крайния резултат.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След този резултат "баварците" изостават на 4 точки зад лидера Борусия (Дортмунд), който пък показва шампионска форма, след като постигна 7-ата си победа от началото на сезона, която дойде като гост срещу Волфсбург с 1:0. Единственото попадение в техния мач бе дело на Марко Ройс в 27-ата минута след удар с глава.

В друга от срещите в Бундеслигата, които започнаха в 17:00 часа, съперникът на Лудогорец в Лига Европа Байер (Леверкузен) отново бе размазан в домакинството си на Хофенхайм с 1:4. Рийс Нелсън откри за гостите в 19-ата минута, а Карим Белараби изравни за "аспирините" в 30-ата. Само четири минути след изравняването Жоелинтон отбеляза нов гол за Хофе, а през втората част Грифо и отново Жоелинтон донесоха изразителния успех. Така Байер остава дванадесети с 11 точки в германското първенство.