Втородивизионният Хайденхайм за малко не хвърли голямата бомба в 1/4-финалите от турнира за Купата на Германия, но загуби с 4:5 при визитата си на Байерн в Мюнхен.

Грандът поведе още в 12-ата минута с гол на Горецка, но минути по-късно остана с човек по-малко след директен червен картон за Шуле. Тогава дойде моментът на шестия във Втора Бундеслига и Ханденхайм обърна мача с попадения на Глатцел (26') и Шнателер (39').

На почивката за баварците се появи Робърт Левандовски, който вкара два гола и подаде на един на Мюлер, а още едно попадение за Байерн добави Гнабри.

Хайденхайм поддържаше напрежението до 84-ата при 4:4 с нови два гола на Глатцел, но дузпа, реализирана от Левандовски в края, донесе победата на Байерн.