Германският шампион Байерн (Мюнхен) изкова трудна победа с 1:0 срещу Херта (Берлин) и по този начин събра 51 точки, изравнявайки лидера в Бундеслигата Борусия (Дортмунд), който обаче е с мач по-малко.

Единственият гол в днешния двубой, който бе от 23-ия кръг на първенството, бе дело на Хави Мартинес в 62-ата минута, който се възползва от великолепен пас на Хамес Родригес от ъглов удар.

В началото на мача гостите от столицата отбелязаха гол чрез Дави Зелке, но той бе отменен заради засада. В края на мача те останаха с 10 души, като червен картон получи Карим Рекик.

Друг от топ отборите в Бундеслигата - Борусия (Мьонхенгладбах) бе отнесен от гостуващия Волфсбург с 0:3. Гол на Герхард даде преднина на "вълците" в 38-ата минута, а след почивката Амир Мехмеди отбеляза на 2 пъти (68, 83), оформяйки класическото 3:0.

По този начин "жребчетата" остават трети в класирането с 43 точки, като имат преднина от 2 пред четвъртия Лайпциг, който е с мач по-малко.

Резултатите от останалите срещи, които се играха по същото време в Бундеслигата:
Майнц 05 - Шалке 04 3:0
1:0 Онисиво (18), 2:0 Матета (73), 3:0 Онисиво (84)

Фрайбург - Аугсбург 5:1
1:0 Петерсен (9), 2:0 Грифо (30), 3:0 Петерсен (43), 3:1 Кедира (52), 4:1 Валдшмит (64), 5:1 Нидерлехнер (85)