Байерн (Мюнхен) постигна втора поредна победа в Бундеслигата, след като спечели с 1:0 гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) от 15-ия кръг на шампионата. Така баварците събраха актив от 35 точки, като вече са на 8 пред втория РБ Лайпциг, който направи 2:2 срещу Майнц.

Единственото попадение за успеха на отбора на Юп Хайнкес падна в 20-ата минута, когато Артуро Видал засече с глава центриране на Кимих и прати топката във вратата.

След това поражение Айнтрахт е на 9-а позиция с 22 точки.

В другия мач от кръга РБ Лайпциг направи 2:2 като домакин на Майнц, записвайки втори пореден мач без победа за първенство.

Кампл изведе домакините напред в резултата в 29-ата минута, но десет по-късно Куайсон изравни. В самия край на полувремето Вернер от дузпа отново даде отново преднина за РБ Лайпциг.

В самия край на мача Бергреен отново възстанови равенството, което остана непроменено до последния съдийски сигнал.

РБ Лайпциг е втори в класирането с 27 точки. Майнц пък е 14-и с 16.